Dotaz

Skončení pracovního poměru na dobu určitou během mateřské nebo rodičovské dovolené

28. 1. 2019

Dobrý den,

pracovala jsem na smlouvu (na dobu určitou do konce ledna 2019) a v lednu minulého roku jsem otěhotněla.

Před prázdniny jsou nastoupila na nemocenskou a v říjnu se mi narodil syn.

Prosím o radu jestli jsem povinna přijít podepsat výpověď.

Předem děkuji za vaši cennou radu

Dobrý den,

dle § 48 odst. 2 zákona č. 262/2006 Sb., zákoníku práce, pracovní poměr na dobu určitou končí uplynutím sjednané doby. 

Uvedené tedy pro Vás znamená, že mateřská dovolená, kterou nyní čerpáte nijak nestaví běh doby určité a Vaše pracovní smlouvy skončí k 31. 1. 2019, pokud ji neukončíte po dohodě se zaměstnavatelem dříve k čemuž samozřejmě nejste povinna. 

K Vašemu dotazu Vám tedy sděluji, že vzhledem k tomu, že pracovní poměr skončí automaticky uplynutím sjednané doby, nejste povinna se k Vašemu zaměstnavateli dostavit podepsat jakékoliv dokumenty související s Vašim ukončením pracovního poměru. Zaměstnavatel by Vám měl pouze po skončení pracovního poměru vystavit zápočtový list, který Vám může zaslat poštou.

Pouze v případě, že byste měla stále u sebe pracovní pomůcky zaměstnavatele (či dokumenty související s Vámi vykonávanou prací, které jste převzala a je nutné je zaměstnavateli vrátit) tak byste je měla co nejdříve po skončení pracovního poměru zaměstnavateli vrátit. 

Děkuji Vám za položený dotaz a přeji pěkný den  

Autor: Mgr. Martin Čermák, advokát

Máte zájem o naše služby?

Napište nám nebo se ozvěte telefonicky a my Vám rádi sdělíme bližší informace a sjednáme si s Vámi schůzku.

Kontaktujte nás

Kontakt

Sjednejte si s námi úvodní osobní či online schůzku (prostřednictvím PC s kamerou či chytrý telefonem) na níže uvedeném telefonním čísle, emailem či prostřednictvím kontaktního formuláře. Rádi Vás poznáme!

Parkovat můžete přímo na ulici Veveří v těsné blízkosti kanceláře v modře označených zónách nebo za rohem na ulici Sokolská. Hodina parkování je zdarma a další půlhodina je zpoplatněna částkou 15 korun. K registraci můžete využít parkovací automat, který se nachází přímo naproti kanceláře nebo nám můžete sdělit SPZ vozidla a my vše vyřídíme v pohodlí kanceláře a zdarma.