Dotaz

Vnosy a investice do výlučného majetku manžela

1. 3. 2016

Dobrý den,

koupil jsem dum na hypotéku za svobodna a postupně jsme ho společně zpravovali.Zhruba před dvěma lety jsme se vzali a manželka si vzala půjčku 30.000 na dokončení rekonstrukce. Ted se chce rozvést a mně by zajímalo jestli má nárok na polovinu domu.

Děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den,

finanční vnosy do majetku partnera za svobodna mohou být posouzeny jako půjčka nebo dar. Pokud by se jednalo o půjčku, tak ta se promlčí ve lhůtě 3 let ode dne následujícího po dni, kdy věřitel mohl poprvé požádat o vrácení půjčky.

Půjčka manželky po uzavření manželství (v případě, že nebylo notářským zápisem zúženo společné jmění manželů) je již brána jako společná investice, tj. vynaložení společných prostředků ze společného jmění manželů na výlučný majetek jednoho z manželů.

Autor: Mgr. Martin Čermák, advokát

Máte zájem o naše služby?

Napište nám nebo se ozvěte telefonicky a my Vám rádi sdělíme bližší informace a sjednáme si s Vámi schůzku.

Kontaktujte nás

Kontakt

Sjednat si s námi úvodní schůzku můžete na níže uvedeném telefonním čísle, emailem či prostřednictvím kontaktního formuláře. Můžete si s námi také sjenat prostřednictvím formuláře, emailu či telefonicky schůzku online na dálku prostřednictvím PC s kamerou či chytrý telefonem bez nutnosti instalace speciálních programů. Rádi Vás poznáme.
Kontaktní údaje
  1. *
  2. *
Zpráva
  1. Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
 

Parkovat můžete přímo na ulici Veveří v těsné blízkosti kanceláře v modře označených zónách nebo za rohem na ulici Sokolská. Hodina parkování je zdarma a další půlhodina je zpoplatněna částkou 15 korun. K registraci můžete využít parkovací automat, který se nachází přímo naproti kanceláře nebo nám můžete sdělit SPZ vozidla a my vše vyřídíme v pohodlí kanceláře a zdarma.