Dotaz

Zaslaná částka jako záloha a nesplnění závazku

23. 1. 2017

Dobrý den,

poslal jsem jednomu člověku 400 jako zálohu za to že mi domluví sdílení mého kanálu na youtube, protože mi říkal že jeho člen rodiny je na youtube slavný. Věřil jsem mu a peníze poslal. Posléze jsem zjistil že ta osoba lhala a nic není pravda. Peníze mi nechce poslat zpět. Jde to nějak řešit abych peníze dostal zpět?

Dobrý den,

naše advokátní kancelář se nespecializuje na trestní právo.

Nicméně doporučuji Vám upozornit tuto osobu, že pokud Vám zaslanou částku za nezrealizovanou službu nevrátí tak podáte Policii ČR oznámení o možném spáchání trestního činu Podvodu dle § 209 zákona č. 40/2009 Sb., trestního zákoníku.

Vzhledem k nízké částce však zřejmě bude věc předána do přestupkového řízení.

Částku 400,- Kč můžete také vymáhat prostřednictvím občanskoprávního řízení podáním návrhu na vydání platebního rozkazu. Počáteční náklady však budou vyšší než-li je částka vymáhaná. 

Děkuji Vám za dotaz a přeji pěkný den

Autor: Mgr. Martin Čermák, advokát

Máte zájem o naše služby?

Napište nám nebo se ozvěte telefonicky a my Vám rádi sdělíme bližší informace a sjednáme si s Vámi schůzku.

Kontaktujte nás

Kontakt

Sjednejte si s námi úvodní osobní či online schůzku (prostřednictvím PC s kamerou či chytrý telefonem) na níže uvedeném telefonním čísle, emailem či prostřednictvím kontaktního formuláře. Rádi Vás poznáme!

Parkovat můžete přímo na ulici Veveří v těsné blízkosti kanceláře v modře označených zónách nebo za rohem na ulici Sokolská. Hodina parkování je zdarma a další půlhodina je zpoplatněna částkou 15 korun. K registraci můžete využít parkovací automat, který se nachází přímo naproti kanceláře nebo nám můžete sdělit SPZ vozidla a my vše vyřídíme v pohodlí kanceláře a zdarma.