Question

Zaslaná částka jako záloha a nesplnění závazku

23. 1. 2017

Dobrý den,

poslal jsem jednomu člověku 400 jako zálohu za to že mi domluví sdílení mého kanálu na youtube, protože mi říkal že jeho člen rodiny je na youtube slavný. Věřil jsem mu a peníze poslal. Posléze jsem zjistil že ta osoba lhala a nic není pravda. Peníze mi nechce poslat zpět. Jde to nějak řešit abych peníze dostal zpět?

Dobrý den,

naše advokátní kancelář se nespecializuje na trestní právo.

Nicméně doporučuji Vám upozornit tuto osobu, že pokud Vám zaslanou částku za nezrealizovanou službu nevrátí tak podáte Policii ČR oznámení o možném spáchání trestního činu Podvodu dle § 209 zákona č. 40/2009 Sb., trestního zákoníku.

Vzhledem k nízké částce však zřejmě bude věc předána do přestupkového řízení.

Částku 400,- Kč můžete také vymáhat prostřednictvím občanskoprávního řízení podáním návrhu na vydání platebního rozkazu. Počáteční náklady však budou vyšší než-li je částka vymáhaná. 

Děkuji Vám za dotaz a přeji pěkný den

Author: Mgr. Martin Čermák, advokát

Are you interested in our services?

Write to us or call us and we will be happy to provide you with more detailed information and arrange an appointment with you.

Contact us

Contact

Arrange with us an initial personal or online meeting with us (via a PC with a camera or a smartphone) at the phone number below, by email or via the contact form. We would like to meet you!

    You can park directly on Veveří Street near the office in the blue marked zones or around the corner on Sokolská Street. One hour of parking is free, and another half hour is charged at 15 crowns. To register, you can use the parking machine, which is located directly opposite the office, or you can tell us the registration number  of our car and we will take care of everything in the comfort of the office and for free.